Elekronika umí divy
Samozřejmě to vše začalo běžnou akustickou kytarou, která je už od dávné doby velkým přítelem člověka a mnoho lidí na ni nedá dopustit. Vyskytuje se ve všech možných skladbách. Samozřejmě je zapotřebí i profesionála, jenž na ni umí dobře hrát, aby mohla vzniknout úspěšná a slavná skladba. Přeci jen hudba je umění a nedá se naprogramovat z třeba na počítači. Tedy třeba žánr elektro ano, ale když se bavíme o zpěvu hraní na hudební nástroje, tak tam je jedinečnost člověka opravdu zapotřebí.
Nástup elektrické kytary však řadu věcí změnil, protože začala být populární po celém světě, což je dodnes a ve světě hudby má své významné místo. Svou konstrukcí je hodně odlišná, protože o zvuk se nám nestará akustika, ale elektrické součástky. I přes to je nezkreslený zvuk téměř identický s běžnou kytarou. Právě elektrická zaujme řadu mladých lidí, takže se na ni začnou učit hrát a hraní jim vydrží klidně mnoho let.
Koření pro zvuk
Nebudeme se tu bavit o koření jídla, ale o tom, jak si okořenit zvuk kytary dle sebe. U akustické s ním moc nenaděláme, ovšem s elektrickou je to něco jiného. Vzhledem k jejímu principu na ni můžeme zapojit různé kytarové efekty. Těch je celá řada, a proto je výhodné projít si alespoň základní druhy, abyste měli představu, co všechno se dá koupit a podle toho vybrat nějaký konkrétní model.
Vyplatí se připlatit si za kvalitu, protože ta se projeví na zvuku i životnosti samotného zařízení. Oblíbený je třeba Distortion, protože ten rázem udělá z běžného zvuku takový, který je v rockových skladbách a podobných žánrech, což z kytary udělá rázem o dost více zajímavý nástroj. Dále se určitě podívejte na OCD Fulltone V2, protože tato druhá verze je vylepšená a dosahuje ještě lepších výsledků. Výrobce si stále uchovává svou kvalitu, takže si můžete být jisti, že zde s ní rozhodně problém mít nebudete. Jistě si s tímto efektem užijete mnoho hodin hraní.